Kotva
Gymnázium Moravská Třebová
Mapa webu
A
A
A

Úspěchy žáků


Školní rok 2013/2014

  • 3. místo a účast 
    – celostátní soutěž „Mladý Démosthenes“ v kategorii I.; III. a IV. 
  • 8. místo
    – celostátní kolo soutěže „Fyzikální olympiáda“ v kategorii A 
  • 9. místo
    – národní kolo soutěže „Kvark 2014“ v kategorii Junior 
  • účast
    – národní kolo soutěže „Staň se tvůrcem evropské politiky“ 
  • účast
    – národní kolo soutěže „Municipalita“ 
  • úspěšný řešitel
    – národní kolo soutěže „Bobřík informatiky“ v kategorii Kadet, Junior a Senior 
  • 11. místo
    – celostátní finále Silový čtyřboj 
  • 5. místo
    – krajské kolo soutěže „Olympiády z českého jazyka“ v II. kategorii 
  • 1. místo
    – krajské kolo soutěže „Pardubické střípky 2013“ v III. kategorii 
  • 1. místo
    – krajská recitační přehlídka „Wolkrův Prostějov“ 
  • 5.–6. místo
    – krajské kolo soutěže „Olympiáda v anglickém jazyce“ 
  • 4.–5. místo
    – krajské kolo soutěže „Konverzační soutěž v anglickém jazyce“ 
  • 1.–3. místo
    – krajské kolo soutěže „O bílého havrana“ 
  • 3.–4. místo
    – krajské kolo soutěže „Olympiáda v německém jazyce“ 
  • 3. místo
    – krajské kolo soutěže „Astronomická olympiáda“ 
  • 3. místo
    – krajské kolo soutěže „Astronomická olympiáda“ 
  • účast a krátkodobá stáž ve Francii
    – krajské kolo soutěže „AMAVET“ 
  • řešitel
    – krajské kolo soutěže „Logická olympiáda“ 

 

 

Školní rok 2012/2013

 

  • 3. místo
    – národní finále soutěže „EuropaNostra “ 
  • účast
    – celostátní setkání Globe Games 
  • 11. místo
    – národní finále soutěže „Prezentiáda“ 
  • 6. místo
    – národní kolo soutěže „EUSTORY“ 
  • účast
    Renata Štaffová – obhajoba nominované žákovské práce v soutěži České hlavičky 2012 v kategorii ABRAXAN 
  • 1. místo
    krajské kolo soutěže EuropaNostra 
  • 3. místo
    krajské kolo soutěže EuropaNostra 
  • 1. místo
    krajské kolo soutěže „Prezentiáda“ 
  • 3. místo
    krajské kolo silového čtyřboje – dívky 
  • 1. místo
    krajské kolo soutěže „O bílého havrana“ 
  • účast
    Marie Trunečková – krajské kolo soutěže „AMAVET“ – „účast na krátké studijní stáži ve Francii“ 
  • 2. místo
    krajské kolo soutěže ve šplhu družstev SŠ – divky 
  • 4. místo
    – krajské kolo v basketbalu – hoši 

 

 

Školní rok 2011/2012

 

  • účast
    Viktor Skoupý – národní finále soutěže „EXPO SCIENCE AMAVET“ 
  • 5. místo
    Viktor Skoupý – celostátní kolo soutěže „Středoškolská odborná činnost“ 
  • účast
    Kristýna Marková – celostátní kolo soutěže „Mladý Demosthenes“ 
  • 1. místo
    Věra Fischerová, Dominika Dreasslerová, Marie Lišková – celonárodní soutěž „O bílého havrana Edgara Allana Poea“ 
  • 2. místo
    Magdaléna Bártová, Anežka Škeříková, Petra Ambrozová, Nela Bauerová, Markéta Přikrylová, Zdena Šunková, – krajské kolo soutěže družstev SŠ v silovém čtyřboji a ve šplhu 
  • 3. místo
    Alena Jílková – krajské kolo olympiády z českého jazyka 
  • 1. místo
    Tereza Hájková, Hana Podhorná, Marta Školařová, Daniela Mašková, Martina Říkovská, Anna Cvrkalová, Karolína Jacklová – krajské kolo ve volejbalu 
  • účast 
    Jitka Řeřichová – krajské kolo soutěže „O pardubický pramínek“ 
  • 1. místo
    Dominika Draesslerová – krajské kolo soutěže „„Mladý Demosthenes“ 
  • 1. místo
    Viktor Skoupý – krajské kolo fyzikální olympiády 
  • účast
    Renata Štaffová – krajské kole soutěže „Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji“ – účast na týdenní stáži v Paříži 
  • účast
    Věra Fischerová – krajské kole soutěže „Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji“

  • účast
    Lucie Černá – krajské kole soutěže „Festival vědy a techniky pro děti a mládež v Pardubickém kraji“ 
  • 1. místo
    Rostislav Abrahám – okresní kolo soutěže „Pythagoriáda“ 

 

 

Školní rok 2009/2010

 

  • 5. místo
    kategorie E-F (Viktor Skoupý) – celostátní finále „Astronomické olympiády“
  • 5. místo
    kategorie C (Matěj Piňos) – celostátní kolo fyzkální olympiády
  • 9. místo
    družstvo chlapců (Radimecký Michal, Makovec Jakub, Doležal Kamil, Macháček Miroslav) – celostátní finále družstev SŠ ve šplhu
  • úspěšný řešitel
    kategorie Senior (Vítězslav Beneš) – celostátní kolo soutěže „Bobřík informatiky“
  • úspěšný řešitel
    kategorie Junior (Matyáš Endl) – celostátní kolo soutěže „Bobřík informatiky“
  • 1. místo kategorie III. (Adéla Skoupá) – krajské kolo soutěže „Evropa ve škole“
  • 1. místo
    Zuzana Schreiberová – krajské kolo soutěže Eurotime
  • 1. místo
    družstvo chlapců (Radimecký Michal, Makovec Jakub, Doležal Kamil, Macháček Miroslav) – krajské kolo družstev SŠ ve šplhu
  • 2. místo
    družstvo dívek (Garguláková Michaela, Chadimová Monika, Škeříková Anežka, Bártová Magdaléna, Kolaříková Eliška) – krajské kolo družstev SŠ ve šplhu
  • 2. místo
    družstvo dívek SŠ (Králová Petra, Muselíková Jana, Škeříková Olga, Škeříková Anežka, Horáčková Nikola, Bártová Klára, Bártová Magdaléna, Pechová Veronika, Richtrmocová Barbora, Maděrová Karolína) – krajské kolo v basketbale
  • 4. místo
    kategorie Informatika (Jan Vojíř) – krajské kolo SOČ
  • 4. místo
    kategorie C (Matrin Jeřábek) – krajské kolo zeměpisné olympiády
  • 4. místo
    družstvo chlapců 1.–2. AV (Havlík Michal, Slavíček Ondřej,Bádal Patrik, Horák Patrik, Koutník Jan, Štourač Petr, Stupka Zdeněk, Přidal František, Cach Dominik) – krajské kolo ve florbale
  • 4. místo
    družstvo chlapců SŠ (Jassa Petr, Svoboda Adam, Makovec Jakub, Macháček Miroslav, Duma Lukáš, Zouhar Ivo, Dokoupil Václav, Neubauer Jiří) – krajské kolo ve volejbale
  • 8. místo
    kategorie B (Martin Zemánek) – krajské kolo biologické olympiády
  • 11. místo
    kategorie ZŠ (Martin Jeřábek, Alena Jílková, Pavla Řezníčková) – krajské kolo soutěže „Eurorebus“
  • čestné uznání
    kategorie II. (Veronika Škrancová) – krajské kolo soutěže „Evropa ve škole“
  • čestné uznání
    kategorie IV. (Kristýna Marková) – krajské kolo v recitaci
  • úspěšný řešitel
    kategorie 1.–4. AV (Jan Dulaj) – krajské kolo „Soutěže vědeckých a technických projektů středoškolské mládeže“

 

 

Školní rok 2008/2009

 

  • 6. místo
    družstvo dívek (Lopourová, Garguláková, Chadimová, Škeříková O.) – celostátní finále družstev SŠ ve šplhu
  • 4. místo
    družstvo chlapců (Riemer, Jassa, Šafařík, Coufal) – krajské kolo ve stolním tenise SŠ
  • 3. místo
    Marie Lopourová (8. AV) – krajské kolo Biologické olympiády – kategorie A
  • 2. místo
    družstvo chlapců (Radimecký, Makovec, Doležal, Keclík) – krajské kolo soutěže družstev SŠ ve šplhu
  • 1. místo
    družstvo dívek (Lopourová, Garguláková, Chadimová, Škeříková O.) – krajské kolo soutěže družstev SŠ ve šplhu
  • 4. místo
    Matěj Piňos (5. AV) – krajské kolo Fyzikální olympiády – kategorie D
  • čestné uznání
    krajské kolo soutěže v recitaci – kategorie IV.
  • 4. místo
    krajské kolo Olympiády z Českého jazyka – kategorie II.
  • 2. místo
    družstvo chlapců (Svoboda, Jassa, Vomela, Radimecký, Zouhar, Neubauer, Tan Xuan Tiep, Dokoupil, Duma) – krajské kolo soutěže SŠ ve volejbale
  • 2. místo
    družstvo dívek (Klímová, Lopourová, Fafílková, Trantírková, Vašková, Baráková, Lachmanová, Králová, Helebrandová, Muselíková, Škeříková O., Škeříková Anežka) – krajské kolo soutěže SŠ v basketbale
  • 3. místo
    družstvo chlapců (Kolář, Holub, Jassa, Svoboda, Král, Vymětal, Neubauer, Schneider, Wilner, Václavík, Šmíd, Ambroz) – krajské kolo soutěže SŠ v basketbale

 

 

Školní rok 2007/2008

 

  • 2. místo
    Adéla Kobelková (3.A) – celostátní kolo soutěže „Abeceda OSN“, kategorie digitální fotogarfie
  • 2. místo
    Miroslava Tužilová (3.A) – celostátní kolo soutěže „Abeceda OSN“, kategorie výtvarná
  • 3. místo
    Adéla Skoupá (4.AV) – celostátní kolo soutěže „Evropa ve škole“
  • 3. místo
    Lucie Purektová (3.A) – celostátní kolo soutěže „Abeceda OSN“, kategorie literární
  • 3. místo
    kategorie SŠ – celostátní kolo soutěže „Zátopkova desítka“
  • 6. místo
    kategorie dívky SŠ – celostátní kolo soutěže družstev ve šplhu
  • 7. místo
    Alena Jílková (2.AV), Pavla Řezníčková (2.AV), Viktor Skoupý (2.AV) – celostátní kolo soutěže „Eurorebus“
  • 9. místo
    Lenka Trantírková (7.AV), Marie Lopourová (7.AV), Romana Zmeškalová (7.AV), Martina Železná (3.A) – celostátní kolo soutěže „Awake to English“

 

  • 10. místo
    kategorie hoši SŠ – celostátní kolo soutěže ve stolním tenise