Kotva
Gymnázium Moravská Třebová
Mapa webu
A
A
A

2015/2016

Vloženo: 3.2.2017 | Autor: admin| Zobrazeno: 278x |

 

Celebrate Diversity

Jednoměsíční projekt s hlavním tématem „rozmanitost“, završený zapojením se do Mezinárodního dne eTwinningu – Den rozmanitosti. Do projektu se zapojily skupiny z 1. AV, 2. AV a 3. AV.

 

Legends and Traditions of our Regions

V období únor – červen 2016 žáci tercie a kvarty spolupracují se žáky z italské školy Liceo Scientifico Giorgie Spezia, Domodossola, která se nachází v podhůří švýcarských Alp.
Cílem tohoto pětiměsíčního projektu je vzájemné představení regionů, ve kterých děti žijí a studují, poznání místních zvyků a tradic, a v neposlední řadě seznámení se s místními pověstmi a legendami.


 


Christmas carols, E-cards and postcards around Europe
Dvouměsíční projekt, do něhož jsou zapojeni žáci primy a sekundy, je spoluprací 44 škol z celého světa. Jeho cílem je seznámit se s jednotlivými školami a zeměmi, poznat místní zvyky spojené s vánocemi a příchodem Nového roku, vytvořit vlastní vánoční přání a rozeslat je partnerům a, hlavně a samozřejmě, komunikovat v anglickém jazyce. více Postcards for the European Day of Languages

Žáci nižšího stupně se zapojili do celoevropského krátkodobého projektu, který vyvrcholí 26. září, který je Evropským dnem jazyků. Zúčastněné školy si vytváří vlastní pohlednice s textem ve svém jazyce a tyto pohlednice rozesílá ostatním 40! partnerům. Školy si s různojazyčnými pohlednicemi naloží dle svého. Na GMT proběhne 25. září v prostorách školy výstavka pohlednic a žáci se budou moci pobavit a zasoutěžit si v aktivitách v různých jazycích. více

 

Hrajeme si s eTwinningem

V říjnu 2015 soutěž končí slavnostním vyhlášením na národní konferenci eTwinningu. Tři týmy školy úspěšně splnily všech deset úkolů, které byly pravidelně zveřejňovány každý měsíc včetně prázdnin. Při plnění úkolů nešlo jen o zábavu, ale také o hledání, dozvídání se, vlastní tvořivost a komunikaci. Všechny týmy se s těmito aktivitami popraly dle svých schopností a dovedností, jak můžete vidět v přiložených trailerech.

tým1 
tým2 
tým3