Kotva
Gymnázium Moravská Třebová
Mapa webu
A
A
A

Robot - pomocník člověka


Projektový víkend 
Žáci 1.–3. AV se během projektového víkendu seznámili s prostředím programovacího jazyka Scratch a jeho modulem pro bitmapovou grafiku. Vytvořili jednoduché programy se zaměřením na sekvenční příkazy, jednoduché cykly s podmínkou a proměnnými, některé podbarvily hudbou. Závěrem si každý žák vytvořil jednoduchou počítačovou hru. 
Ze stavebnic ROBO TX Training Lab sestavovali a oživovali jednoduché roboty. Na páteční večer bylo připraveno promítání filmů s tematikou o robotech. 7.-8. listopad 2014

 

11.-12. duben 2014

 

Výstupy žáků:


Scratch 
Roboti

3.-4. květen 2013

Výstupy žáků:
Scratch 
Roboti


Projektový den
Ve dnech 20.–21. listopadu 2013 proběhl projektový den „Robot – pomocník člověka“, který připravili učitelé fyziky a informačních a komunikačních technologií. Žáci sekundy pronikli do tajů svých domácích interaktivních hraček (formule F1, vrtulník na dálkové ovládání, domácí minispotřebiče). Za pomoci mechanických stavebnic Fishertechnik žáci demonstrovali základní pohyby (posun vpřed, nahoru/dolů, otočení). V současném světě počítačů, lze základní mechanické pohyby převést do digitální podoby a „oživit“ tak sestavené roboty. „Živí roboti“ se objevovali druhý den na chodbě školy. Sekundáni svým novým kamarádům z robotických laboratoří Fishertechnik „vdechli život“. Jak? Za pomoci vývojových diagramů a programovacího jazyka ROBOPro. 

Výstupy
ROBOTI

Pro žáky 2. AV byly připraveny čtyři praktické dílny. Dílny byly zaměřeny na sestavení libovolného zařízení s daným pohybem a s možností vytvoření a odladění jednoduchého programu na počítači pro sestavené roboty. Každá skupina poté svoje roboty představila.