Kotva
Gymnázium Moravská Třebová
Mapa webu
A
A
A

Naši studenti v Rudolfinu

Vloženo: 6.10.2017 | Zobrazeno: 407x |

Již podruhé v krátké době nabídlo naše gymnázium studentům možnost slyšet jeden z našich nejlepších orchestrů, a to studentský orchestr České filharmonie. V rámci nabídky edukativních programů pro širokou veřejnost jsme ve středu 4. 10. vyslechli pořad Čtyři kroky do nového světa. Jedná se o program, ve kterém dirigent orchestru Marko Ivanovič spolu s moderátorem pořadu Petrem Kadlecem odkrývají zákulisí takových skladeb jako je Dvořákova Novosvětská, Beethovenova Osudová či Mozartovo Requiem.


Vloni jsme se se žáky podíleli na objevování krás Smetanovy Vltavy a Debussyho impresionistického Moře. Letos jsme se nechali unášet tóny Dvořákova Te Dea a jeho Biblických písní. Zpívali jsme, vybírali nástroje, které by mohly nejlépe vykreslit atmosféru, obdivovali, jak zpívají sboristé a sólisté - profesionálové, překládali úryvky z Bible kralické a vybaveni spoustou informací jsme si nakonec užívali skladbu jako celek.


K dokreslení toho, jak dobrý program byl, uvádím několik citací žáků: „Určitě bych jel znovu, ani chvilku jsem se nenudil“. „Bylo to inspirativní, bylo fajn, že nám jednotlivé části prvně vysvětlili, a až potom dílo přehráli vcelku.“ „Fascinovala mě sehranost orchestru.“ „Představení naplnilo moje očekávání“.


Petra Burdová