Kotva
Gymnázium Moravská Třebová
Mapa webu
A
A
A

2017/2018

Vloženo: 10.11.2017 | Zobrazeno: 79x |

Postcards for the European Day of Languages 2017

Dvouměsíční projekt, do kterého se zapojili žáčci primy spolu s ostatními 24 školami z celého světa včetně např. Andory. Všechny aktivity v projektu směřovaly k oslavám Evropského dne jazyků, který se každoročně slaví 26. září. V rámci projektu se děti z jednotlivých škol navzájem představily a vytvořily pohlednice s dvojjazyčným textem. Tyto byly rozeslány do všech škol a v termínu oslav byly součástí školních expozic. Ve stejné době děti navzájem vytvářely mezinárodní slovníček základních pojmů, který sdílely v eTwinningu. Některé školy také do prostředí eTwinningu nahrály písničky v rodném jazyce a ostatní hlasovaly o tu nejlepší.

 

 

Greetings from Europe

Žáci a žákyně tercie pracují v tříměsíčním projektu, do kterého je zapojeno 19 zemí. Cílem projektu je představit svou školu,  zemi, zvyky apod. ostatním skupinám. Terciáni se rozhodli, že zpracují videoprezentace o škole, České republice, našem městě, hlavním městě Praze a zvycích a tradicích v České republice. Na oplátku se seznámí se zajímavostmi např. z Finska, Velké Británie, Francie, Dánska či Slovinska. Samozřejmě, všechno v angličtině.


My hobby is FUNtastic

Primánci se zapojili letos již do druhého eTwinningového projektu, tentokrát na téma Mé koníčky. V projektu je kromě naší školy zapojeno dalších 20 škol z Portugalska, Turecka, Španělska, Polska, Makedonie, Německa, Rumunska, Nizozemí a Bulharska. Projekt je tříměsíční a mezi zpracovávanými aktivity se objeví: představení sebe ve formě textu a školy ve formě videa, prezentace o svých zálibách, popis a diskuse o aktivitách nám/jiným neznámým apod.

ETW CERTIFICATE (Velikost: 89.65 kB)

European Summer

Projekt European Summer zpracovává skupina žáků a žákyň z kvinty. Jedná se o projekt tříměsíční, který spočívá v plánování letních prázdnin. V projektu pracuje pět škol. Nejdříve všichni představí své plány či oblíbené aktivity individuálně, poté budou v mezinárodních týmech připravovat společnou ideální dovoloenou. V projektu se pracuje s následujícími aplikacemi: Zeemaps, Cartoonify, Padlet, Powerpoint, Tricider, Googledocs a další.

ETW CERTIFICATE (Velikost: 90.79 kB)