Kotva
Gymnázium Moravská Třebová
Mapa webu
A
A
A

Microsoft EES pro žáky


Postup, jak získat pro domácí počítač zdarma legální software (Windows, Office 365) naleznete ZDE (Velikost: 3.71 MB) (pdf).


Produkty / služby k čerpání

Díky smlouvě EES licencujeme Office Professional Plus a tak mohou naši žáci a zaměstnanci na domácím počítači/notebooku zdarma používat po dobu platnosti této smlouvy službu Office 365 Pro Plus. Služba se poskytuje ve formě ročního předplatného – žáci tedy získávají na Akademickém portálu SoftwareONE jednoleté předplatné. Předplatné se bude pravidelně prodlužovat po dobu platnosti Smlouvy EES, tj. do 30. 9. 2018.
 
Vzhledem k tomu, že prostřednictvím Smlouvy EES licencujeme také upgrade operačního systému Windows 10 Education mohou si tento operační systém naši žáci zdarma nainstalovat na domácí počítač/notebook.

Odkazy na portál

Žáci nyní mohou čerpat benefity Smlouvy EES pro školská zařízení Pardubického kraje na adrese https://academic.softwareone.com/PKStudenti. Po registraci na portálu si pak mohou vybrat z následujících produktů:

  • Office 356 Pro Plus
  • Windows 10 Education 

Ověření přístupu na portál

Naši žáci se budou na portálu pro studenty ověřovat prostřednictvím tzv. tokenu (nákupního kódu). Ten mohou získat u Mgr. Jaromíra Tlustoše.
 
Pro každý nový školní rok bude žákům vygenerován nový token, který zajistí, že k užívání Office 365 Pro Plus budou oprávněni pouze ti žáci, kteří jsou v daném školním roce žáky naši instituce. 

Zabezpečení proti zneužití

Doporučujeme našim žákům, aby se na portál registrovali se svými skutečnými (nikoliv smyšlenými) jmény.


Funkčnost – technické podmínky používání

Upozorňujeme, že pro bezproblémové užívání služby Office 365 Pro Plus, je nutné, aby zařízení pokrytá touto licencí byla pravidelně připojována k internetu. To je vyžadováno pro ověření oprávněnosti licence s licenčním serverem společnosti Microsoft minimálně jednou za 30 dnů. Pokud se zařízení k internetu nepřipojí, bude funkčnost Office 365 Pro Plus dočasně omezena do dalšího ověření prostřednictvím internetu